Udana jesień 2015 - podsumowanie

Po udanym sezonie 2014-2015 przyszedł czas dla Clescevii na potwierdzenie swojej pozycji w sezonie 2015-2016. Sezon tym trudniejszy, że zespół z różnych powodów opuścili Wojtek Rzyminiak (kontuzja), Marcin Matysiak i Adrian Pruszyński (zmiana klubu) oraz Łukasz Szymczak (sprawy osobiste). Do zespołu natomiast dołaczyli wychowankowie z zespołu juniorów: Piotr Matysiak, Mateusz Kniat i Dawid Akuszewski oraz zawodnicy doświadczeni: Damian Maziarka i Patryk Majchrzak. Rozegrane przed sezonem mecze kontrolne nie napawały zbytnim optymizmem, bowiem w czterech spotkaniach Clescevia poniosła 4 porażki , a tylko jeden mecz rozstrzygnęła na swoją korzyść przy ogólnym bilansie spotkań 8 – 20.

Jednak w meczach mistrzowskich zawodnicy Clescevii mocno się zmobilizowali i odnotowali najlepszą rundę od czasu powrotu do klasy A. Chociaż Clescevia zaczęła sezon od porażki to jednak w rundzie jesiennej odniosła aż 9 zwycięstw , 1 mecz zremisowała oraz poniosła 3 porażki zdobywając 28 pkt. przy bilansie bramkowym 38-17. Na tak znakomity wynik zapracowali w szczególności zawodnicy, którzy najczęściej występowali na boisku, a byli to: Dominik Wesołowski w bramce (13 spotkań) oraz zawodnicy z pola Robert i Michał Jadowscy oraz Paweł Błaszczyk (po 12 spotkań), Łukasz Grajewski, Michał Masztalski, Bartosz Miedziński i Daniel Nawrocki (po 11 spotkań). Najwięcej bramek dla zespołu zdobyli: Łukasz Grajewski (7 bramek), Dawid Akuszewski (6 bramek), Michał Masztalski, Paweł Błaszczyk i Tomasz Szymczak (po 4 bramki). Oczywiście dane statystyczne są ważne, ale ważniejsze jest, jak drużyna prezentowała się w trakcie sezonu. Można śmiało powiedzieć, że w porównaniu z poprzednim sezonem drużyna Clescevii prezentowała się przede wszystkim dojrzale pod względem taktycznym. Zawodnicy lepiej realizowali założenia taktyczne naznaczone im przez trenera Pana Zenona Piechockiego. Drużyna miała w sezonie kilka trudnych momentów jak np. konieczność gry w osłabieniu 2 zawodników w meczu wyjazdowym z Przemysławem Poznań, gra w osłabieniu 1 zawodnika w meczu u siebie z Czarnymi Czerniejewo czy też gra bez podstawowych zawodników ( Robert Jadowski, Łukasz Grajewski, Krzysztof Szymczak, Patryk Majchrzak) w ostatnim meczu z liderem Orkanem Jarosławiec. Jednak w każdym z tych spotkań grając konsekwentnie i mądrze taktycznie odniosła zwycięstwo. Pozytywem tej rundy jest również lepsza współpraca poszczególnych formacji zespołu. Opiera się ona na dobrej grze i doświadczeniu takich zawodników jak: kapitan drużyny Robert Jadowski, Artur Kasperek, Bartosz Miedziński, Łukasz Frąckowiak, Paweł Błaszczyk, Michał Masztalski, Daniel Nawrocki oraz braci Krzysztofa i Tomasza Szymczaków. Plusem jest dodatkowo także i to, że o sile zespołu stanowią również zawodnicy bardzo młodzi tacy jak: Dominik Wesołowski w bramce, Michał Jadowski w obronie czy Dawid Akuszewski w ataku. Coraz odważniej do zespołu pukają kolejni młodzi zawodnicy: Sławek Mąderek czy Mateusz Kniat. Oczywiście gra zespołu Clescevii może być jeszcze lepsza, ale do tego potrzebne jest jeszcze większe zaangażowanie zawodników w trening bowiem frekwencja na treningach nie była najwyższa. Przed sezonem wynosiła około 35% , natomiast w sezonie była już zadowalająca na poziomie 60 % .

Dziękujemy piłkarzom za udaną rundę jesienną i emocje jakie nam dostarczyli swoimi meczami, a kibicom i sympatykom drużyny dziękujemy za wspaniały doping. Przed piłkarzami teraz okres roztrenowania, który potrwa do 15 grudnia. Ponownie piłkarze spotkają się na treningu już w nowym roku.