Autor:

Jajko

Utworzono:

08.09.2014

Sokół Włoszakowice po arcyciekawym pojedynku pokonał Wielkopolankę Szelejewo w stosunku 4:2 (0:0), zdobywając cenne 3 punkty do ligowej tabeli. Bramki dla naszego zespołu zdobywali M. Kowal, D. Lis, P. Pawłowski i Ł. Chałupka. Sokół kończył mecz w 10, ponieważ boisko przedwcześnie opuścić musiał Ł. Dudziak.

Pierwszą połowę lepiej zaczęli piłkarze Sokoła i w 6 minucie mieli doskonałą okazję do zdobycia bramki. Po dobrym podaniu od D. Rybki źle przyjął piłkę Ł. Chałupka i nie zdołał oddać dobrego strzału na bramkę. W 28 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości, który w znakomitym stylu został obroniony przez G. Gałacha. W 44 minucie sędzia podyktował kolejny rzut karny dla gości, ale po konsultacji z liniowym zmienił decyzję. Do przerwy było zatem 0:0.

Drugą połowę ponownie lepiej zaczęli piłkarze Sokoła. Pierwszy stały fragment gry i prowadzimy 1:0 za sprawą M. Kowala, który strzałem z prawej nogi w długi róg zaskoczył bramkarza gości. W 59 minucie było już 2:0. D. Lis wpadł w pole karne i strzałem ze słabszej nogi zmusił bramkarza do kapitulacji. Bramkę na 3:0 strzelił P. Pawłowski. "Dżem" strzałem z "pierwszej" piłki wykończył dobre dośrodkowanie M. Kowala. W 63 minucie, po zamieszaniu w polu karnym do siatki trafili goście. W 66 minucie zmierzającą do bramki piłkę barkiem zatrzymał Ł. Dudziak. Sędzia dopatrzył się jednak zagrania ręką, podyktował rzut karny i ukarał "Maluta" czerwoną kartką. Rzut karny goście zamienili na kontaktową bramkę. Kiedy wydawało się, że nerwowo będzie do samego końca kropkę nad "i" postawił w 83 minucie Ł. Chałupka. "Ksero" strzałem z półobrotu pokonał próbującego interweniować nogą bramkarza. Trzy punkty zostały we Włoszakowicach!