Warta Eremita Dobrów Gospodarze

Tomasz Szymkowski Trener

Rafał Pietrzak

13.04.2020

Znów doświadczamy sytuacji, w której naszemu zawodnikowi grozi utrata zdrowia... Powracający do naszego zespołu Patryk Sieradzki został przewieziony do szpitala wskutek zderzenia w trakcie meczu. Kilka minut po wejściu na boisko został bardzo silnie uderzony przez przeciwnika głową. Pozostał w stanie przytomności, jednak wypadek wyglądał bardzo groźnie.
Co może oburzać to zachowanie sędziego. Bezmyślna walka o przegraną piłkę obrońcy przeciwnika poważnie zagroziła zdrowiu Patryka. Ale w takich sytuacjach zawsze słyszymy te same bzdurne argumenty: nie widział go, obaj skoczyli. Oczywiście tego, że nasz zawodnik trafia w piłkę, a przeciwnik uderza jak byk w twarz już się nie bierze pod uwagę. Żadnej kartki, a ile razy mieliśmy sytuację, w której zawodnik poślizgnął się i przypadkiem zahaczył przeciwnika, za co otrzymywał kartkę. Wtedy argumentacja była już odwrotna. Faul to faul.
W tym meczu sędzia wołał jednak dawać kartki za to, że ktoś uraził jego dumę.
Mecz kończyliśmy w 10, właśnie po takiej kartce.
Wysoka porażka 6:1 nie oddaje zaangażowania naszych graczy. Trzy bramki straciliśmy w końcówce po odwiezieniu Patryka, co można zwalić na podłamanie. Wcześniej, mimo niekorzystnego wyniku, gra nie wyglądała źle, a na pewno nie brakowało ambicji.