Budowa od podstaw w drużynie seniorskiej

Nie udany ostatni sezon, skład zaczął się rozsypywać i zaangażowanie w zespole znacząco spadało. W efekcie końcowym dobrnęliśmy do zakończenia sezonu utrzymując się w A-Klasie, choć w pierwszej części tego samego sezonu ocieraliśmy się o drugie miejsce w tabeli. Spadło zaangażowanie w treningi, co bezpośrednio wpływa na grę meczową.
Wg mnie, dla sportowca trening jest nagrodą, jest oderwaniem od codziennych zadań i możliwością samorealizacji, samodoskonalenia i dobrej zabawy.
Wierzę że chociaż w ostatnim sezonie pojawiły się problemy z motywacją, rozczarowanie, to dla każdego z was, kto chce grać w piłkę powinno to być potraktowane jako wyzwanie, przeszkoda do pokonania. Jesteście ambitnymi ludźmi i takie sytuacje mogą Was tylko wzmocnić i budować prawdziwy team, jeśli razem powalczymy o ten zespół. Takie sytuacje powodują że w efekcie końcowy stajecie się silniejsi, pewniejsi siebie, macie zaufanie do siebie i wiecie, że możecie na siebie wzajemnie liczyć.
Każdego z was coś motywuje wewnętrznie, nie wierzę że samo przejście do nowego klubu wam wystarczy.
Uważam że każdy z was powinien postawić sobie takie zadania w pracy sportowej w tym klubie:
- będę trenował sumiennie i regularnie w myśl zasady, iż nie ma zawodników wybitnych samych z siebie są tylko zawodnicy trenujący ciężko albo nie;
- powinienem dawać z siebie wszystko na każdym treningu, ponieważ wtedy będzie się stawał coraz lepszym zawodnikiem.
Tego od was oczekuję i takie osoby widzę w tym zespole. Wierze że każdy z was podejmie to wyzwanie i nie podda się. Przy takim podejściu możemy spokojnie myśleć o przyszłości, a inni będę tylko chcieli tu grać. Wy jesteście w tej komfortowej sytuacji że już tu jesteście, i macie bezpośredni wpływ na budowę tego zespołu